نرم افزار برنامه ریزی روزانه

نرم افزار برنامه ریزی روزانه

عادت ها قدرتمند هستند و ایجاد آنها آسان نیستند، به خصوص ساخت عادت های خوب کمی مشکل تر است. ایجاد یک برنامه منظم با استفاده از نرم افزار برنامه ریزی روزانه که بتوانید به آن‌ پایبند باشید، به شما کمک می‌کند عادت‌های خوب بسازید و عادت‌های بد را کنار بگذارید تا زندگی پربارتر و شادتری داشته باشید.

همه می خواهند بدانند که بهترین راه برای برنامه ریزی و حداکثر بهره وری چیست و مقالات و کتاب های زیادی وجود دارند که ادعا می کنند “برنامه درست” را می دانند. اما حقیقت این است که هیچ سیستمی برای همه عالی نیست.

از آنجایی که همه ما در مورد مدیریت زمان و بهره وری دارای نقاط قوت و ضعف خاصی هستیم، آنچه برای یک فرد موثر است می تواند برای دیگری فاجعه باشد. تاریخ نشان داده است که پربازده ترین افراد بر اساس شرایط، شخصیت و نقاط قوت خود از برنامه های متفاوتی استفاده می کنند.

برای مثال، وینستون چرچیل تا دیر وقت شب کار می کرد و روزها می خوابید و استراحت می کرد. تونی موریسون قبل از سحر شروع به نوشتن می کرد.

دانلود نرم افزار برنامه ریزی روزانه

بهترین روش برنامه ریزی روزانه 

هیچ برنامه کاملی برای حداکثر بهره وری وجود ندارد، اما در ادامه رعایت نکاتی را به شما پیشنهاد می کنیم که به شما کمک می‌کند تا به بهترین سبک برنامه روزانه دست پیدا کنید.

مطالب مرتبط: مهارت برنامه ریزی

بهترین روش برنامه ریزی روزانه 
بهترین روش برنامه ریزی روزانه

1- لیستی تهیه کنید

ابتدا همه چیزهایی را که برای انجام کارهایی که هر روز انجام می دهید، چه در زندگی، چه در خانه و چه در محل کار، نیاز دارید، یادداشت کنید. یک دفترچه بردارید و هر کاری که هر روز انجام می دهید و هر کاری که می خواهید انجام دهید را یادداشت کنید.

اگر فکر می کنید به خاطر سپردن همه چیز در یک جلسه سخت است، یک دفترچه به همراه داشته باشید و در طول روز یادداشت برداری کنید. در آغاز، هیچ چیز کوچک نیست. حتی اگر می خواهید به طور مرتب دندان های خود را مسواک بزنید، آن را به لیست اضافه کنید.

2- برنامه ای برای روز خود تعریف کنید

پرندگان بهترین کار خود را قبل از ظهر انجام می دهند، در حالی که جغدها می توانند کارها را در شب انجام دهند. به این فکر کنید که چه زمانی بهترین کار را انجام می دهید و کار خود را برای زمانی از روز سازماندهی کنید که بیشترین انرژی را برای انجام بهترین کار به شما می دهد.

کارهایی که روزانه باید انجام داد

صبح: همه کارهای مهم خود را در اینجا جمع آوری کنید، مانند غذا دادن و راه رفتن حیوانات خانگی، بارگیری ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی و گذاشتن شام در زودپز. بعد از این کارها، صبح را برای انجام کارهایی که نیاز به توجه، انرژی و فکر دارند، کنار بگذارید.

بعد از ظهر: این زمان سختی از روز است زیرا ممکن است انرژی شما کم باشد. با این حال، می توانید این زمان از روز را برای انجام کارهای خسته کننده که نیاز به نیروی مغزی زیادی ندارد، رها کنید.

از این زمان برای مواردی مانند پاسخ دادن به ایمیل‌ها، برنامه‌ریزی قرار ملاقات‌ها و انجام وظایف استفاده کنید. اگر در طول روز در خانه هستید، از این زمان برای تمیز کردن خانه، شستن ظروف و تمیز کردن حمام استفاده کنید.

دانلود نرم افزار برنامه ریزی روزانه

به تعویق انداختن کار: به تعویق انداختن کار زمانی بهترین نتیجه را دارد که برای برنامه ریزی و آماده شدن برای روز بعد اختصاص داده شود.

نرم افزار برنامه ریزی روزانه و انجام کارهای شخصی
نرم افزار برنامه ریزی روزانه و انجام کارهای شخصی

3- مشخص کردن کارها تکراری یا خاص

در این قسمت می توانید محتوای رایگان روز خود را به دلخواه خود مشخص کنید. به عنوان مثال، می توانید یک برنامه روتین برای صبح خود بنویسید که به شکل زیر است:

6:00 صبح: بلند شوید، دندان های خود را مسواک بزنید و دوش بگیرید.

6:30 صبح: صبحانه

7 صبح: خانه را ترک کنید. 7:15 صبح: بچه ها را به مدرسه ببرید.

7:30 صبح: رسیدن به دفتر

این یک برنامه عالی است، اما ممکن است برخی افراد با آن راحت نباشند.

دانلود نرم افزار برنامه ریزی روزانه

4-برنامه ریزی  تهیه کنید که انعطاف پذیری داشته باشد

هدف از برنامه ریزی، استفاده از پربازده ترین زمان است. ممکن است مواقعی پیش بیاید که مجبور شوید در ساعات کاری خود به دکتر بروید یا عصر به مهمانی بروید. یا مریض و در حال استراحت باشید.

در این صورت بهتر است که برنامه ریزی شما انعطاف داشته باشد تا بتوانید پیش آمدهای ناگهانی را در آن جای دهید و به خاطر به تعویق افتادن کارها دچار استرس نشوید.

5- روش جدید خود را امتحان کنید

برنامه جدید خود را به مدت 30 روز امتحان کنید. چقدر کارتان را به شیوه ای منطقی سازماندهی می کنید؟ نیاز به ویرایش یک داستان دارید؟ هر چیزی را که به خوبی برنامه ریزی نکرده اید تغییر دهید و بعد از 30 روز دوباره بررسی کنید تا ببینید روال جدیدتان چگونه کار می کند.

بهترین برنامه های برنامه ریزی روزانه برای ویندوز

بهترین برنامه های برنامه ریزی روزانه برای ویندوز

برنامه ریزی درسی چیست؟

ایجاد یک برنامه ممکن است در ابتدا دشوار به نظر برسد، اما به زودی با بهره وری بیشتر و داشتن وقت آزاد بیشتر در روز یا هفته، از مزایای آن بهره مند خواهید شد. بنابراین اگر سیستم شما در ابتدا به خوبی کار نمی کند، آن را تا زمانی که کامل شود تغییر دهید.

برنامه ریزی درسی گام به گام مسیر مطالعه شما را نشان می دهد و فهرستی از فعالیت هایی است که دانش آموزان برای یادگیری بهتر انجام می دهند. برنامه ها معمولاً از قبل سازماندهی می شوند و ممکن است شامل برنامه های یک بار، دوره های کامل، یک درس، یک روز یا یک هفته باشد.

برنامه های درسی اسنادی هستند که در قالب PDF چاپ یا ذخیره می شوند تا معلم آن را دنبال کند. شما می توانید طرح درس خود را ایجاد کنید یا یک الگوی از پیش ساخته شده درسی را انتخاب کنید.

چه چیزی در برنامه درسی گنجانده شده است؟

در یک برنامه ریزی درسی معمولا تمام فعالیت هایی که برای سریع تر به نتیجه رسیدن لازم دارید به صورت جزء به جزء و دقیق گنجانده شده است. برخی از برنامه ها شامل بخش هایی برای برنامه ریزی دقیق تر هستند.

برنامه ریزی روزانه برای کنکور

نحوه برنامه ریزی برای قرار دادن آزمون روزانه پیچیده است و همه نمی توانند خود را سازماندهی کنند. برای سازماندهی کنکور به مشاور نیاز دارید تا برنامه مناسبی را برای شما آماده کند. اما طرح آمادگی کنکور چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ برنامه درسی کنکور باید یک برنامه منعطف باشد. باید برای یک نفر مشاور نوشته شود.

 • در برنامه باید اهداف افراد در نظر گرفته شود.
 • برنامه درسی باید ساده باشد
 • برنامه درسی باید به گونه ای نوشته شود که یک نفر بتواند آن را انجام دهد
 • برنامه باید متفاوت باشد.
 • برنامه باید نوشته شود.

برنامه های روزانه برای نوجوانان

تعطیلی ناگهانی تمام مدارس در ابتدا یک شوک برای همه افراد بود. در ابتدا، بسیاری از کودکان از نرفتن به مدرسه خوشحال بودند. اما واقعیت چیز دیگری بود چون بچه ها در اتاقشان گیر کرده بودند. کار اصلی آنها که مدرسه رفتن و درس خواندن است فراموش شده بود.

برخی از مناطق مدرسه برنامه های آنلاین را راه اندازی کرده اند، در حالی که برخی دیگر هنوز در حال کار هستند. هزاران کودک به طور ناگهانی در حال یادگیری آنلاین هستند. اکثر آنها قبلاً دوره آنلاین را ندیده اند و برایشان جالب نیست به همین دلیل روند پیشرفت آنها از بین رفته است.

بنابراین، شما باید یک برنامه روزانه برای کمک به آنها در سازماندهی زندگی خود ایجاد کنید. به آنها کمک کنید هدف داشته باشند و لذت ببرند. این فقط در مورد انجام کارهای مدرسه نیست. برای اطمینان از اینکه آنها وقت خود را از روز برای تفریح و ارتباط با مردم اختصاص می دهند.

برنامه های روزانه برای نوجوانان
برنامه های روزانه برای نوجوانان

نکات روزانه برای یادگیری زبان انگلیسی

کارهای زیادی وجود دارد که می توانید برای یادگیری زبان انگلیسی در خانه انجام دهید. در اینجا لیستی از کارهایی است که می توانید برای بهبود زبان انگلیسی خود انجام دهید.

 • دروس انگلیسی را بصورت آنلاین شرکت کنید.
 • کتاب های انگلیسی بخوانید.
 • فیلم را ببینید.
 • درس های انگلیسی را در یوتیوب تماشا کنید.
 • به رادیو گوش کنید.
 • به پادکست گوش دهید.
 • به موسیقی گوش دهید.
 • مطالعه گرامر. یک دفترچه به زبان انگلیسی بنویسید.
 • به انجمن ها بپیوندید.
 • بازی های ویدیویی را به زبان انگلیسی انجام دهید.
 • یک آموزشگاه زبان پیدا کنید تا به شما آموزش دهد.
 • در مورد چیزهای اطراف خانه خود صحبت کنید.

برنامه نظافت روزانه

اگر برنامه شلوغی دارید، فقط ۱۵ دقیقه در روز می تواند خانه شما را تمیز و مرتب کند بدون اینکه از کار عقب بیفتید، وقت ارزشمندی را در کنار بچه ها یا همسرتان از دست بدهید یا آخر هفته خود را با کارهای تمیز کردن خراب کنید.
اینها برخی از عادات و نکات تمیز کردن هستند که فرآیند تمیز کردن را آسان تر می کند.

 • با ظرفهای کثیف داخل ظرفشویی به رختخواب نروید.
 • هر روز صبح تخت را مرتب کنید.
 • لباس هایی را که آن روز می پوشیدی آویزان کنید.
 • ماشین ظرفشویی را در حالی که قهوه دم می کنید خالی کنید.
 • در حالی که کودکان در وان بازی می کنند، توالت و حمام را تمیز کنید.
 • آشپزخانه را در حین پخت و پز تمیز کنید.
 • قانون “بدون کفش” را برای تمیزتر و تمیزتر نگه داشتن کف منزل اجرا کنید.
 • در هر اتاق خواب چمدان یا سطل های خشک شویی نگهداری کنید یا یک لباسشویی نصب کنید.
 • به کودکان بیاموزید که در پایان هر شب اسباب بازی ها را در سطل های مخصوص خود بگذارند.

چک لیست برنامه ریزی روزانه تمیز کردن

کارهای تمیزکاری مکرر را بین اعضای خانواده یا روزهای مختلف هفته تقسیم کنید. رعایت یک برنامه تمیز سخت است، بنابراین فقط از چک لیست استفاده کنید تا مطمئن شوید چیزی فراموش نمی کنید.

 • از یک پارچه مرطوب برای پاک کردن نقاط مشکل در کف آشپزخانه استفاده کنید.
 • حوله های ظرف را تا کرده و یا آویزان کنید.
 • سطوح آشپزخانه، ناهار خوری و آماده سازی غذا را با تمیز کننده همه کاره پاک کنید.
 • ماشین ظرفشویی را بارگذاری کنید.
 • زباله ها را خالی کنید.
 • مایکروویو، سینی خرده توستر و غیره را پاک کنید.
 • پایین ظرفشویی را بشویید، ظرفها را دربیاورید.

نرم افزار برنامه ریزی روزانه

بهترین راه برای داشتن یک زندگی کاملا منظم استفاده از نرم افزار برنامه ریزی روزانه می باشد. نرم افزارهای زیادی وجود دارند که برای برنامه ریزی روزانه مورد استفاده قرار می گیرند. اما نرم افزار چالاک یک نرم افزار زمان بندی کامل و جامع است.

دانلود رايگان نرم افزار مدیریت کارهای روزانه تحت ویندوز
دانلود رايگان نرم افزار مدیریت کارهای روزانه تحت ویندوز

این نرم افزار مدیریت کارهای روزانه برای ایجاد و مدیریت پروژه های شخصی، مدیریت حساب ها و سوابق شخصی و مدیریت مشتریان و یادداشت های روزانه، یادآورها و مدیریت پروژه ها، کار و … استفاده می شود.

دانلود نرم افزار برنامه ریزی روزانه

و در آخر….

ما در این مقاله به بررسی کارهای روزانه پرداختیم شما می توانید برای اینکه لیست کارهای روزانه خود را داشته باشید و آن ها را فراموش نکنید از نرم افزار برنامه ریزی روزانه چالاک استفاده کنید.

این نرم افزار بخش to do list دارد و می توانید کارهای روزانه خود را در آن یادداشت کنید تا کارها را از یاد نبرید همچنین بخش یادآوری دارد که کارهایی را که می خواهید فراموش نکنید در زمان تعیین شده به شما یادآوری می کند.

این نرم افزار بخش های مختلفی دارد که به شما کمک می کند که برنامه روزانه خود را به خوبی مدیریت کنید. امیدوارم این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *